Aktualności

Zapraszamy do Programu "Szkoła Twórczych Praktyk", w którym eksplorujemy potencjał edukacyjny działań twórczych. Stoi za nim przekonanie, że edukacja kulturowa zaczyna się od badania codziennych doświadczeń i wzmacniania spontanicznej twórczości młodych. 

Za nami kolejny pracowity filmowy rok! Bardzo jesteśmy ciekawi, jakie filmowe działania z platformą Shortcut miały miejsce w waszych szkołach. Nie zapomnijcie podzielić się z nami swoimi całorocznymi relacjami. 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału  programie, w którym uczniowie i uczennice realizują projekty poświęcone lokalnym wspólnotom. Inspiracją do poszczególnych zadań ujętych w programie są  filmy z pakietu Shortcut – pracę z nimi ułatwią specjalnie dobrane scenariusze zajęć, a także model edukacji włączającej autorstwa Mai Branki i Dominiki Cieślikowskiej. Składają się na niego lekcje dotyczące tematów i filmów z pakietu Shortcut oraz zadania społeczno-filmowe do wykonania w terenie.

Przed nami piąte, czyli ostatnie zadanie. Mamy nadzieję, że uda wamsię zebrać sporo materiałów, z którymi dalej będziecie mogli dalej pracować. Nicią przewodnią naszych rozważań staną się współpraca oraz montaż, a ostateczną formą - porteret społeczności. 

 

Przyszła wiosna, a wraz z nią nasze czwarte zadanie. Marzec i kwiecień poświęcimy tematyce wzmacniania. Czeka na Was nowe zadanie: wywiad,  zapraszamy do lektury  tekstu eksperckiego,  scenariusza lekcji oraz  obejrzenia instrukcji filmowej . Powodzenia! 

Strony