O programie

„Shortcut - małe historie, wielkie sprawy” to projekt nowoczesnej edukacji filmowej oparty na europejskich filmach krótkometrażowych. Projekt realizują cztery organizacje przy wsparciu programu Unii Europejskiej, „Kreatywna Europa MEDIA”.

W ramach programu oferujemy katalog filmów krótkometrażowych na platformie vod dostępny dla wszystkich zarejestrowanych placówek i instytucji edukacyjnych. Filmy zostały dobrane według klucza tematycznego stworzonego z myślą o kompetencjach, których dzisiejsza młodzież może najbardziej potrzebować wobec wyzwań współczesnej Europy. Pracę z filmami wspiera pakiet nowoczesnych materiałów pomocniczych, zawierający komponenty edukacji o filmie i edukacji poprzez film.

 

 

Udział w programie może ograniczyć się do korzystania z opublikowanych narzędzi. Przygotowaliśmy praktyczny przewodnik po Shortcucie, jego metodologii oraz założeniach. W publikacji można również znaleźć opisy naszych filmów oraz opinie nauczycieli oraz nauczycielek na temat krótkometrażowych produkcji. Zachęcamy do zapoznania się TUTAJ  

Zachęcamy jednak do wzięcia udziału w ścieżce tematycznej, którą proponujemy w roku szkolnym 2019 - 2020.  Tematem przewodnim jest hasło "Moja wspólnota, moje miejsce", który łączy elementy społeczne z filmowymi. Proponujemy serię aktyiwzujących zadań aktywizujących młodzież oraz budujących świadomość młodego obywatela/młodej obywatelki.   Relacje dotyczące lekcji z naszymi narzędziami można zamieszczać na stronie programowej.  Najciekawsze relacje nagradzamy! Więcej informacji na załączonych regulaminach i infografikach. 

Regulamin programu Shortcut - małe historie, wielkie sprawy

Regulamin korzystania z platformy internetowej shortcut.ceo.org.pl

Infografika - Jak korzystać z platformy Shortcut

Działania są finansowane przez program Unii Europejskiej, "Kreatywna Europa MEDIA", oraz ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.