Tematem listopada - zdrowie psychiczne

Tematem listopada - zdrowie psychiczne

Żadnego filmu z pakietu Shortcut nie chcielibyśmy wyróżniać, bowiem wszystkie wydają nam się wyjątkowe. Filmy, które polecamy w miesiącu listopadzie, mają jednak w naszym programie miejsce szczególne, poruszają bowiem niezwykle ważny problem jakim jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Oto nasza propozycja na listopad:

Film Słucham, czyli zapis rozmów telefonicznych dzieci i młodzieży dzwoniących na telefon zaufania. Film Strach - mały łowca, który w niezwykle intrygującej formie ilustruje problem samotności dziecka zmagającego się z trudną domową sytuacją. Film Byłem zwycięzcą poruszający kwestię uzależnienia od gier komputerowych. 

W naszych filmach znajdą Państwo treści poszerzające wiedzę z zakresu zaburzeń samopoczucia, dróg szukania pomocy i udzielania jej innym, ale także współczesną, atrakcyjną formę, i młodych bohaterów ułatwiających identyfikację z ich problemami. Najważniejsze wątki psychoedukacyjne rozwijamy w scenariuszu zajęć lekcyjnych opublikowanym na stronie. Serdecznie polecamy i życzymy owocnych lekcji z pakietem Shortcut!