Temat stycznia - Nowe Media, stare problemy

Temat stycznia - Nowe Media, stare problemy

Po noworocznej przerwie mamy dla Was ciekawą propozycję: filmy opowiadające o współczesnym świecie oraz o roli mediów społecznościowych w życiu młodzieży. Zachęcamy do obejrzenia dwóch produkcji przybliżających w niebanalny oraz edukacyjny sposób: Instagrama, You Tube’a i kwestię dostępu młodych ludzi do narzędzi cyfrowych. Zapraszamy na "Dziewczynę z Instagrama" i "Kim Holland". 

"Dziewczyna z Instagrama” to historia piętnastolatki, która dostaje propozycję, aby swoją fotograficzną pasję przekuć w regularnie zarabianie. Film sięga po uniwersalny temat dojrzewania oraz podejmowania pierwszych samodzielnych decyzji. Pozwala pokoleniu rodziców zrozumieć problemy młodego pokolenia, a nastolatkom przybliżyć swój świat i nawiązać międzypokoleniowy dialog.

„Kim Holland” opowiada o problemie kryzysu emigracyjnego, w którym ważną rolę odgrywa … telefon komórkowy. Bohaterami filmu są dwaj bracia mieszkający w Kosowie: starszy z chłopców planuje wyjechać za granicę w celach zarobkowych, młodszy bardzo chce kupić upragnioną „komórkę”. „Kim Holland” wprowadza w współczesną tematykę społeczno-polityczną, pokazuje unikalną więź między rodzeństwem (głównie role grają autentyczni bracia), zadaje pytania dotyczące dostępności do cyfrowych narzędzi przez młodzież.  

Zapraszamy do obejrzenia filmów oraz sięgnięcia po materiały edukacyjne.