Styczniowe relacje - czekamy!

Styczniowe relacje - czekamy!

Serdecznie zapraszamy do wysyłania styczniowych relacji z działań z programie Shortcut. Mamy nadzieję, że po noworocznym wypoczynku jesteście zrelaksowani i pełni sił. Nie da się ukryć, że dużym zainteresowaniem cieszy się „Superjednostka”, nasz styczniowy film miesiąca. Chcielibyśmy polecić waszej uwadze 2 filmy, po które rzadziej sięgacie, a zasługują one na uwagę.

„Drzwi” to adaptacja tekstu autorstwa noblistki, Swietłany Aleksijewicz. Krótki metraż opowiada metaforyczną historię rodziny, która ucieka z miejsc skażonych czarnobylskim wybuchem. Ważną postacią jest młodziutka Lena, której oczami oglądamy, w jaki sposób ludzie powracają do podstawowych wartości oraz doceniają wagę rytuału.

„Byłem zwycięzcą” okrywa świat gier komputerowych oraz uzależnienia od nich. Trzy opowieści składają się na wolną od moralizatorstwa narrację o potrzebie bliskości oraz chęci zaistnienie. Jonas Odell zrealizował film, który jest puntem wyjścia o współczesnym świecie ze starszymi dziećmi oraz nastolatkami. Zaproponował ciekawe połączenie: dokumentu, animacji oraz wywiadu.

Oba filmy znajdziecie na naszej platformie, a styczniowe relacja można wysyłać za pomocą formularza. Czekamy do 17 II 2020. 

https://rejestracja.ceo.org.pl/content/relacja-z-dzialan-w-programie-shortcut-styczen-2020

Jeśli nie zdążyliście wysłać grudniowej relacji w terminie, można dopisać wydarzenia z końca 2019 w styczniowej relacji. Nie zapominajcie o zdjęciach i linkach! Jak co miesiąc, nagrodzimy 2-3 najciekawsze relacje.