"Moja wspólnota": Społeczność - zadanie 1

"Moja wspólnota": Społeczność - zadanie 1

 

Raz, dwa, trzy - zaczynamy nasz projekt. Na początku krótkie ćwiczenie: zamknij oczy, przypomnij sobie wszystkich sąsiadów i sąsiadki, których mijałeś/mijałaś dziś lub wczoraj. Czy znasz imiona, czy wiesz, czym się zajmują? Jeśli tak, to szczere gratulacje! Jesteś w grupie, która zna ludzi mieszkających w najbliższym otoczeniu i może nawet odczuwa z nimi jakąś więź, może tworzycie wspólnotę. No właśnie, czym jest wspólnota?

Może i łączy cię z sąsiadami to samo miejsce zamieszkania, ale to nie wszystko. Niektórych znasz, innych nie, jednych lubisz, a inni działają ci na nerwy. Do poczucia wspólnoty trzeba czegoś więcej niż tylko mówienia sobie “dzień dobry” w windzie czy spotykania się w sklepie, przy półce z makaronami. Wspólnotę tworzą więzi niematerialne, czasem wspólnie obchodzone tradycje.

Wasze pierwsze zadanie - obejrzyjcie film “Superjednostka” w reżyserii Teresy Czepiec. Po seansie weźmiecie udział w lekcji na temat zobaczonego dokumentu, scenariusz lekcji jest tutaj. Bez obaw, nie będzie kartkówek ani sprawdzianu. 

Lekcję można przeprowadzić do 23 X.