Master class on-line, czyli spotkanie z Teresą Czepiec, reżyserką filmu „Superjednostka”

Master class on-line, czyli spotkanie z Teresą Czepiec, reżyserką filmu „Superjednostka”

 

Mamy dla Was coś specjalnego, kolejne spotkanie z cyklu Shortcut inspiruje. Zapraszamy na master class, czyli kameralne spotkanie on-line z twórcami, którzy opowiedzą o tajnikach swojej pracy. Już 19 V w godzinach 18.30 - 20.30 będzie można porozmawiać z reżyserką, Teresą Czepiec. To unikatowa okazja do posłuchania, porozmawiania i zadania pytań autorce „Superjednostki”, filmu obecnego w zestawie Shortcut. Teresa Czepiec jest też rezydentką programu Shortcut i pracuje w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, w którym prowadziła warsztaty filmowe, a obecnie pracuje razem z młodzieżą nad stworzeniem filmowego dziennika okresu pandemii. 

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki zajmujących się edukacją filmową lub realizujących formy filmowe z młodzieżą lub dziećmi.

Tematem przewodnim spotkanie będzie kwestia: czym jest kreatywność na każdym etapie realizacji filmu. Dlego potrzebujemy jej zarówno w fazie poszukiwania tematu jak i  w montażu. Jak o niej rozmawiać z uczniami? Zastanowimy się również, jakie pomysły są  potencjalnie lepszymi na film i jak je rozwijać?  W spotkaniu chodzi o wymianę doświadczeń.

Osoby zainteresowane są proszone o wypełnienie krótkiego formularza i wysłanie go na adres shortcut@ceo.org.pl i zatytułowanie maila MASTERCLASS. TERESA CZEPIEC. Termin zgłoszenia: do 17 V g. 23.59. Liczba miejsc ograniczona, Teresa Czepiec wybierze do 15 osób, którym zostanie przesłany link i kod do uczestnictwa w spotkaniu.

Tymczasem zapraszamy do posłuchania krótkiego wywiadu z reżyserką, która wspomina własne "mistrzowskie" spotkania oraz powstawanie "Superjednostki".